PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103959}

Trzynastka

Thirteen
6,7 36 486
ocen
6,7 10 1 36486
5,9 7
ocen krytyków
Trzynastka
powrót do forum filmu Trzynastka

Czy trzynastolatki się już malują, chodzą same na dyskoteki i uprawiają seks?? Ja mam prawie 12 lat i ( może i jestem stażyzna ) uważam, że to niedorzeczne...Przecież trzynastolatki, to jeszcze dzieci. Nie wiem... może w stanach ( o ile to amerykański film ) dojżewa się szybciej?? ( głupie xP ). Ja jestem dzieckiem i czuje się dzieckiem...hmm...może powinnam zmienić image.

klaudyyynka11

noi zapomniałam, przekłuwają sobie różne części ciała i robią tatuaże...hmm...

ocenił(a) film na 10
klaudyyynka11

to ze sie akurat maluja to nic... i przekuwaja sobie rozne czesci ciala ...to akurat moge zrozumiec (sama sobie przekuwalam no ale jezyka to za nic w swiecie) a tatuaze to.... no sama nie mam ale znam kilka osob w moim wieku co maja (a mam 14 lat) moze nie jest ich duzo no ale troche to tak.(i tak troche tego nie rozumiem zeby w tym wieku ale ok) No ale seks.... to juz przesadzone troche... nawet 15 latki tego nie robia... a raczej wiekszosc no chyba ze jakies no wiecie... puszczalskie ale no bez przesady w tym wieku? i to z byle kim?? i po to ze np kolezanka to robi? ale moim zdaniem film fajny i bardzo pouczajacy polecam wszystkim nastolatka:D

ocenił(a) film na 5
Aqua_3

W wieku 13 lat większość dziewcząt ma już okres, więc i hormony już działają i z fizycznego punktu widzenia takie dziewczęta gotowe są już na współżycie i interesują się seksem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
klaudyyynka11

Ojjj, zdarzają sie takie jak w tym filmie naprawde.......

ocenił(a) film na 1
klaudyyynka11

Zgadzam się 100% z opinią... Ba! Nawet o tym topic na tej stronie zrobiłem.
Treść filmu pasowała by to minum 15-sto latek bo to co w nim pokazują jest naiwnie, odrealnione i przesadzone.

13-sto letnia dziewczyna to (za przeproszeniem) smarkula która nie odstawiła jeszcze na bok swojej barbie. A tu kolczyki, tatuaże i dyskoteki... Litości! W tym wieku dziewczynki nawet nie wiedzą do końca co to seks...

ocenił(a) film na 10
ggk___

Mam 13lat i kayda 13+nastolatka jak to przeczyta to cie wysmieje. Teraz szybciej sie dojrzewa. Zgadzam sie tylko z pierwszą częscią komentarza. Lalkami BARBIE nie bawia sie juz 10latki bo to siara. A 13-latki na pewno wiedzą co to seks, dragi, peercing (kolczyki), same chodzą na dyskoteki. To jest real, wiem bo sama jestem 13-latką. Więc najpierw zapytaj sie kogos o czym mowa a potem pisz komentarze.

agnieszeczka

Po co się zgrywasz? Przecież każdy widzi że jesteś mały dzieciak, chociażby po treści komentarza. Więc nie udawaj ważniaka, chyba że chcesz kogoś rozśmieszyć. I mówisz że każda nastolatka wie co to sex, piercing itd? Cóż... chyba nie. Nawet nie potrafisz dobrze napisać słowa "piercing" i dwa razy napisałaś w jakim jesteś wieku. Wiem że czepiam się szczegółów. Ale ty myślisz że 13 lat robi z Ciebie dorosłą. Wręcz przeciwnie, dla innych jesteś tylko głupią małolatą która naoglądała się za dużo filmów. Albo wydaje Ci się że to że jesteś w szóstej klasie sprawia że wszyscy patrzą na Ciebie z respektem. Cóż, może dzieci z klas 1-5, ale zobaczysz w gimnazjum jak się traktuje kociaki (xD). Zrozumiesz jak będziesz w drugiej lub trzeciej.

m_0502

Zgadzam się z wami obiema po trochu: po wypowiedzi agnieszeczki rzeczywiście widać brak jakiegokolwiek doświadczenia życiowego, ale ma rację pod tym względem, że wypowiedź ggk___ była PRZYNAJMNIEJ obraźliwa. Lalkami Barbie bawią się max. 8 latki - bynajmniej ja nie znam nikogo starszego kto by się tym tematem interesował. A co to seks wiedzą przeciętnie dzieci od 4 klasy podstawówki (tak wynika z jakiś tam badań na skalę ogólnopolską), więc powiem szczerze i bez ogródek: ggk__ jeśli nie jesteś obeznana w jakimś temacie to nie wystawiaj swojej opinii jakbyś była nie wiadomo jakim znawcą =.=

FallenAngelXD

Jak tak dalej pójdzie to 8 latki zaraz się będą ruchały za pieniądze.

FallenAngelXD

Coś Ci się nie udało, ja bawiłam się lalkami do chyba 12 lat, więc, ekhem... To chyba Ty do końca nie jesteś obeznana w pewnych tematach. :))))

ocenił(a) film na 9
m_0502

hahah, tak jak będziesz w 2 lub 3 to dopiero poznasz co to życie.
dzieci ogarnijcie sie...

agnieszeczka

Bardzo chciałabym ci podziękować za twój post. Choć mam 12 lat czuję się teraz trzydziestolatką. Twój poziom... to naprawdę coś!
m_0502 @ "I mówisz że każda nastolatka wie co to sex, piercing itd? Cóż... chyba nie." Tu się nie zgodzę.
Niestety sprawa się ma trochę inaczej. Nasze szkolne realia... W podstawówce już trzecioklasiści przeklinają. Nie wiedzą o seksie? Żartujesz chyba. Internet mózg lasuje, wiedzą aż za dużo. Problem w tym, że na lekcjach Wychowania do życia w rodzinie, zamiast opowiedzieć poprawnie ogółem o co chodzi (lepsze to, niż świadomość chłopaków i ich opowiastki), to wciskają nam o szczęśliwej rodzinie. Udają, że nie wiemy nic. A może oni na prawdę tak myślą...?

agnieszeczka

pf. zalogowałam się tu tylko po to by powiedzieć co myślę o tej wypowiedzi . Rozumiem , że w wieku 13 lat uważasz się za dorosłą ; / dziewczyno , takim laszczeniem się pokazujesz stereotyp polskiej nastolatki jakie sa w filmach tego pokroju ; / . sądzisz ze w tym wieku wolno ci wszystko ? nie myślę nawet , żeby pani w spożywczaku sprzedała ci fajki, a już w ogóle nie sądze że keidykolwiek byłas w lokalu zwanym dyskoteką , pomyliło ci się chyba ze szkolną. Zastanów się kur** co piszesz , bo możesz być wyśmiana. m_0502 wcale nie czepiasz się szczegółów , po prostu agnieszka życia nie doświadczyła i myśli że laszczeniem każdy ją tu zacznie podziwiać. mylisz się.

ocenił(a) film na 8
antrofobiczna

czy agnieszeczka napisała ze uważa się za dorosłą? Sądzę, że ty i m_0502
szukacie dziury w całym... Ona tylko napisała że trzynastki wiedzą co to seks, dragi i piercing - nie napisała że ta wiedza świadczy o ich dorosłości... Ja mam 17 lat - piję, palę, chodzę do klubów ale nie uważam się za jakąś dorosłą, dojrzałą czy lepszą od innych przez to... Nadal patrzę na siebie jak na dziecko, a wy oskarżacie agnieszeczkę, że uważa się za nie wiadomo kogo, kiedy ona nic takiego nie napisała - nauczcie się czytać ze zrozumieniem ;/ ... Wiem, że to wygląda jakbym broniła tej dziewczyny ale ja je nawet nie znam i to absolutnie nie to miałam namyśli by jej bronić - nie wiem jaka jest, nie znam jej i nie oceniam jej a tylko jej post i muszę powiedzieć że ma w 100 % rację - niestety.

agnieszeczka

Ja też mam 13 lat i jakos nie odczuwam potrzeby zrywania się tak jak ty i pokazywania jaka jestem dorosła bo, np wiem co to seks, dragi, peercing, I SAMA CHODZE NA DYSKOTEKI!!!!!!!!!!!!. Wow szalejesz....... A to, żę teraz nastolatki szybciej dojrzewają to bład i nawet nie wiedzą co tracą. BO za dzieciństwem jeszcze zatęsknią i wtedy będą załować, że tak szybko z niego zrezygnowały. A lalkami bawiłam się do niedawna, więc to chyba Z TOBĄ jest coś nie tak..... I niekażda 13latka wyśmiała tego ggk (CZY JAKOŚ TAK) Więc zanim zabierzesz głos w jakiejś sprawie to ,,najpierw zapytaj sie kogos o czym mowa a potem pisz komentarze.'' :p

użytkownik usunięty
lussi13

widze fanka dodzi
w weku 13 lat sex?no nieźle szlajanie po baletach?
nie dziwota skoro ma się za idolke ćpunke degeneratke

Wiem w sensie znaczeniu!!!!!!
Co za idiota z cb nie zaczailas sarkazmu????

użytkownik usunięty
lussi13

teraz tak to tłumacz.......

ggk___

niemacie racji, niewiem jak jest w L.A. ale u nas jest to czeste, ja mam 14 lat, ale miejąc 13 wraz z kumpelami chodzilysmy na dyskoteki, robilysmy kolczyki...no nie ja tylko one, ale co z tego? duzo jest tez osób uprawiających sex w tym wieku, choc ja do nich nienaleze;p

fanka_9

A ile takich osób znasz? :P

ggk___

nie przeczytałam wszystkich odpowiedzi, wiec taka jak moja może juz była.... jak coś to nie gniewajcie się od razu. Moim zdaniem to w dużym stopniu zależny od środowiska w jakim się wychowujemy, rówieśnicy, rodzice ogólnie otoczenie. Są rożne 13-nastki nie chowajmy wszystkich do jednej szufladki. Zresztą może to się wydaje takie straszne, bo tego nie widać aż tak na co dzień, zresztą w Polsce jeszcze nie jest tak źle.

ocenił(a) film na 10
ggk___

Musiałbyś zobaczyć moją szkołę. Pełno tu takich. Przekłute języki, pępki, tną się, chodzą na imprezy, piją, palą i nie zdziwiłabym się gdyby ćpali. Jedną znam osobiście więc wiem co mówię .

gunn

U mnie jest podobnie, chodź może nie na taka skalę. A wszyscy to robią po to żeby się popisac i pokazać jacy są ,,fajni''. A ja nie palę, nie ćpam, nie wagaruję, jestem dziewicą, nie mam potrzeby lansowania się i popisywania a i tak jestem najfajniejsza w szkole!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) :)

klaudyyynka11

Niestety, rzeczywistosc staje sie coraz gorsza. Słyszałam, że ponad 30 dziewczyn w podstawówce jest w ciązy. Takie wyniki były po prosbach Giertycha by szkoły przekazały ile takich przypadków jest. Dla mnie tez ot jest niedorzeczne ale niestety w coraz młodszym wieku nastolatkowie siegaja po alkohol, po narkotyki a takze teraz maja wiecej źrodeł, które opowiedzą im co to jest seks, a same zaciekawione sie w to wplatuja. Sama znam osobe co majac 15 lat miała juz kilka dziewczyn "za sobą" ... "sama sie pakowała" no wybaczcie. Drogie panny na to macie czas, wiec na siłe nie starajcie sie poznac 'dosłownie' co to znaczy. Szkoda zycia.. ;)

klaudyyynka11

Mam 13 lat.Maluje się,chodze sama na dyskoteki. Trzy moje koleżanki są w ciąży. Nie wiem o co wam chodzi. Może i smarkule ale nie gadajcie, że tak nie wygląda dzisiejszy świat bo jest jeszcze gorzej niż w tym filmie pokazane!

Marga_ret

Z tego co wiem, to w podstawówce nie można się jeszcze malować, ale większość nie przestrzega tego regulaminu który (!) zostanie jeszcze zaostrzony! (nie to, żebym była za mundurkami :\). W twoim komentarzu zauważyłam jeszcze taką głupią dumę... Jesteś dumna z tego, że masz takie koleżanki? Które zachodzą w ciążę w wieku 13 lat?! Które pokazay jakie są łatwe i puszczalskie i puszczają się w wieku 13 lat?? noi jeszcze bez kondonów! Blee... nie dobrze mi sie robi na samą myśl... Też byś tak chciała??!! Nie rozumiem cie!!
Te biedne "kobiety" (jak wywnioskowałam chcesz, abym cie i inne takie trzynastolatki jak ty, tak nazywała) dzięki tym "zabawom w dorosłość" i ciąży stracą napewno figurę, urodę (o ile jakąś mają), kariere (będą pewnie sprzątaczkami, sklepowymi (wątpliwe to nawet), nie będą miały może żadnej pracy, albo trafią pod most i będą podejmować się różnych prac (wiadomo jakich!), a dzieci im i tak zabiorą, które pewnie i tak zaraz po urodzeniu trafi do sierocińca). Najbardziej odbije się to pewnie na ich psychice, no ale odciągnęłam trochę od tematu... Bosh tak teraz napisałaś o tych koleżankach, trudno mi w to wprawdzie uwierzyć, że 3 trzynastolatki i to wszystkie twoje koleżanki zaszły w ciąże (i myśle, że napisałaś to wyłącznie pod wpływem emocjii xP), ale jeśli to prawda, to musisz mieszkać w jakieś getta! nobo gdzie tak normalnie... Ogólnie nie lubię takich dziewczynek jak ty... które chcą pokazać jakie to są dorosłe... nie razumiem ich! no ale spoko, nie mój problem...
***
"Żyj szybko, umieraj młodo" xP tak... tak...
Woow... to mój najdłuższy comment w historii na tej stronie o ile się nie myle :D :D

ocenił(a) film na 1
klaudyyynka11

Nie, no. Wiadomo że jak rodzice są nie odpowiedzialni i nie potrafią wychować dobrze dziecka i dbać o nie to wiadomo że w wieku 13-st lat będzie sie już włuczyć po dyskotekach, upijać sie i puszczać się na prawo i lewo.


Jak ja się cieszę że u nas mają te mundurki wprowadzić. Od dawna nie chodzę już do szkoły ale i tak bym sie cieszył.
Brzydzi mnie ubiór dzisiejszych dziewcząc. Odkryte brzuchy? Kolczyki w nosach? Co to? Obora, dom publiczny czy szkoła?

Moim zdaniem dziewczyny jak tak się ubieraja to nie mają godności...

ggk___

Hahaaa nie rozsmieszaj mnie Boshee, niemamy godności bo nosimy krótkie bluzki odsłaniające brzuch?litości mówisz jak moja babcia, choć nie ona ma więcej tolerancji;/... ehhh żeście się uczepili xD A zresztą to niechodzi o rodziców jak sam film pokazuje tylko o towarzystwo w którym się przebywa.... i o siłe woli, jak ktoś ci proponuje narkotyki np to niemusisz sie na to godzic, ale jesli tak to nie winmy za to rodzicow...;/

fanka_9

myślę, że ggk@... ma rację. Czy do szkoły powinno chodzić się z odkrytymi brzuchami, ramionami i w mini. A nie sądzisz czasem, że takim ubiorem prowokujesz chłopaków. Przecież tacy młodociani to lecą tylko na jedno. Czym bardziej im się podobasz tym bardziej się podniecają i chcą Cię zdobyć. Byle jakimi sposobami na siłę. Przez to jest tyle gwałtów. Szlajają się po dyskotekach zamiast z koleżankami zrobić wypad do jakiegoś sklepu np: z ciuchami. A potem jest płacz i pretensje, że coś się dziecku stało. Jak sie dziecka nie pilnowało tylko w krzaki puszczało. Teraz rodzice stawiają tylko na pracę. Popieram ggk@... aczkolwiek nie jestem za mundurkami. Choć może to i lepiej. Ale i tak myślę, że mundurki ludzi nie zmienią. Jacy się wychowali tacy zostaną i będą tak uczyć swoje dzieci. Smutna rzeczywistość.

użytkownik usunięty
fitness10

Ciąża ciążą a jak złapią syfa??? no i po trzynastce, do końca życia nikt jej nie tknie, albo będzie zarażać innych. Takie czasy SYF rządzi a nie SEKS

klaudyyynka11

Nie nie o to mi chodziło Pralinka11. Chodzi mi o to żebyście zrozumieli że taki jest dzisiejszy świat. bo sama napisałaś że w to nie wierzysz... uwierz bo tak jest. Ciesz się że jesteś od takiego świata daleko ... a raczej że jesteś blisko tylko nie potrafisz tego dojrzeć. A ja wcale taka nie jestem. nie mam zamiaru TEGO robic jeszcze przez wiele lat. Ale mam takie koleżanki. no i co mam poradzić? To ich życie nie moje.

I nie oceniaj mnie bo wcale nie napisałam że kocham się z jakimiś kolesiami po kątach, całuje się z co drugim chłopakiem jakiego poznałam i pokazuje jaka to jestem dorosła bo tak nie jest!

klaudyyynka11

Nie nie o to mi chodziło Pralinka11. Chodzi mi o to żebyście zrozumieli że taki jest dzisiejszy świat. bo sama napisałaś że w to nie wierzysz... uwierz bo tak jest. Ciesz się że jesteś od takiego świata daleko ... a raczej że jesteś blisko tylko nie potrafisz tego dojrzeć. A ja wcale taka nie jestem. nie mam zamiaru TEGO robic jeszcze przez wiele lat. Ale mam takie koleżanki. no i co mam poradzić? To ich życie nie moje.

I nie oceniaj mnie bo wcale nie napisałam że kocham się z jakimiś kolesiami po kątach, całuje się z co drugim chłopakiem jakiego poznałam i pokazuje jaka to jestem dorosła bo tak nie jest!

ocenił(a) film na 10
klaudyyynka11

oceniłaś ją zbyt szybko. Te jej kolezanki może zostały matkami a tego nie chciały??? Może je ktoś zgwałcił. Pomyslałaś o tym?? One mogły tego wogóle nie chcieć. Wy nic tylko kogoś oskarżacie oceniacie , a nie znacie faktów.

ocenił(a) film na 10
Marga_ret

Zgadzam sie bo to prawda, ja sama mam 13lat wiec wiem co nie co o tym.

Marga_ret

chyba szkolne te dyskoteki :P:P Bo na taką prawdziwą to by cię raczej nie wpuścili :P:P

Marga_ret

wypowiedz tyczyła się - Marga_ret jakby coś żeby nie było nieporozumień

fitness10

Kochana fit coś tam : widziałaś mnie kiedyś na oczy? bo jak mi się zdaje to nie.

Na dyskotece pewnie też nie byłaś więc po co się na ten temat wypowiadasz?
Teraz to już nie te czasy; idziesz na dyske a tam pełno smarkul w wieku 11 i w góre. Bo wpuszczają kochanie. Może dlatego że teraz dziewczyny szybciej "dojrzewają"(nie znalazłam lepszego słowa) i wyglądają na starsze a jak nie to makijażyk i po sprawie

Nie wiem ile masz lat i mnie to nie interesuje ale nie oceniaj mnie tak jak koleżanka troszkę wyżej bo mogę wyglądać na starszą od ciebie-albo być (chociażbyś miała 60 lat)

P.S. Na szkolne dyskoteki nie chodze bo tam już naprawdę same dzieci :)

Marga_ret

A tu Cię rozczaruje byłam na dyskotece :) z kumpelami które mają 15 lat i nie chcieli je wpuścić więc nie gadaj bzdur, że 13 latka wygląda na 18 lat albo, że na dyskotekę wpuszczą 11 latke no nie przesadzaj 11 - latki mają to do siebie, że zazwyczaj są niskie i wyglądają cholernie młodo więc nie pieprz bzdur i wątpię by wpuścili Cię na taką dyskotekę, a jeżeli tak to gratuluje rodziców. Naprawdę są o ciebie spokojni :) Jak ja miałam 13 lat to mnie moja matka nie chciała nawet do miasta puszczać sama. A na dyskoteki to już nie mówiąc. W listopadzie kończę 16 lat i już chodzę na dyskoteki, ale co prawda nie SAMA bo szczerze sama to sie trochę boje zawsze jak idę to albo z chłopakiem albo z kumpelami. Więc myślę, że troche koloryzujesz. :)

ocenił(a) film na 10
fitness10

do fitnes: widocznie twoje kumpele wyglądaja na smarkule. Jest pełno dziewczyn w wieku 12-13 na dyskotekach od 18!

ocenił(a) film na 8
agnieszeczka

To prawda. Chodzenie na dyskotekę dla kogoś ok.18-20-22 lat samo w sobie stało się przez jakiś czas obciachowe więc zaczęto wpuszczać kogo się da, żeby tylko zarobić. Z tego co widzę to teraz to mija, ale ludzie szukają miejsc gdzie nie pałętają się dzieci, a te klubu gdzie takowe się bawią oblegane są albo przez desperatów, albo przez ludzi, którzy mieszkają w małej miejscowości i nie mają wyboru miejsca.

Marek_Antoniusz

Wole nie wiedziec do jakich dyskotek chodzicie, skoro wpuszczaja tam takie dzieci ! Ja mam 19 lat i bywa,ze nie wejde do klubu bo jest od 21! Przynajmniej w Krakowie... A co do tematu, pamietam jak to bylo jak bylam mlodsza. Moje kolezanki zaczely tracic dziewictwo od 14 roku zycia, teraz mam juz 3 kolezanki-mamusie i jednego kumpla-tatusia. Tak jest, aczkolwiek jest to straszne. Aha,jeszcze jedno- DZIEWCZYNKI NIE MALUJCIE SIE ! Nie wiecie nawet jak niszczycie swoja cere! Kiedys bedziecie plakac, ze nie chcialyscie byc dluzej nastolatkami, a nie na sile bawic sie w kobiety !

ocenił(a) film na 5
agnieszeczka

Taa szwenda się pełno tych 'gorących' trzynastek po imprezach, i człowiek musi uważać żeby się o takiego gówniarza nie potkną co leży po trzech piwach.

użytkownik usunięty
agnieszeczka

Dokładnie... Ja sama nie mogłam uwierzyć, do czego zdolne są 13-latki, aby ochroniarz wpuścił je na dyskotekę +18... Dopóki nie poznałam takiej osoby...

agnieszeczka

SKĄD WIESZ, CHODZISZ NA TE DYSKOTEKI? :p

fitness10

SORKI ALE PO CHOLERE ZACZYNASZ GADAĆ COŚ O MOICH RODZICACH?! JAK WYMIENIAMY ZDANIA MIĘDZY SOBĄ TO NIE MIESZAM W TO TWOJEJ RODZINY!!!

A tak między nami to zgadzam sie z Agnieszką że twoje kumpele muszą wyglądać na smarkule i tyle. Albo po prostu ty i twoje kol. jesteście na tyle "młode psychicznie" że waszym ulubionym zajęciem jest bawienie sie w ganianego przez co naprawdę można odmłodnieć.

A ty myślisz że ja na dyskoteki chodze sama?! hehehe nie. Chodze z całą swoją ekipą. Bo samemu nie warto życia marnować.

Marga_ret

Bo ja nie sadzę by było to normalne, żeby 13 - latkę rodzice puszczali na dyskotekę. No chyba, że ich kłamiesz :) To, że nie wytapetowały sie jak dziwki to nie oznacza, że wyglądają na smarkule. Myślałaś, że jak napiszesz : " waszym ulubionym zajęciem jest bawienie sie w ganianego przez co naprawdę można odmłodnieć. " - to mnie zgasisz lub coś w tym stylu. Mówię nie, bo ja naprawdę lubię sobie czasem pobiegać i kondycję poprawić. A nie siedzieć na dyskotekach i pić. Naprawdę za kilka lat będziesz żałować, że chodzisz na te dyskoteki. Będziesz chciała, by świat był bez problemów i czasem będziesz wracać do czasów gdy to bawiłaś się w piaskownicy. Znudzi Ci się to całe bycie dorosłym. Ale wtedy nie będziesz odpowiedzialna i zrównoważona, będziesz szlajać się po dyskotekach, bo tak naprawdę nic innego nie wymyślisz. Zamiast się uczyć, będziesz paliła i szlajała się po mieście, Przez co nie zdasz kilka razy. Co w efekcie sprawi, że będziesz rowy kopać i umrzesz z wycieńczenia w wieku 40 lat. - To są efekty szybkiego życia. Chcesz by twoje, życie tak wyglądało. Chcesz być sponiewierana i nie szanowana. Ja nie sugeruję, że tak się stanie z twoim, życiem ale przez to co piszesz, naprawdę jesteś dumna z tego, że na dyskoteki chodzisz. Nie wiem tylko z czego tu być dumnym. Pomyśl trochę. Nie warto zawalić młodości by być takim jak inni. Postaraj się wyróżnić. Powiedz nie. Szanuj siebie. Bądź sobą i nie naśladuj innych. Nie wstydź się czasem pobiegać, pośpiewać i cieszyć się młodością - bo to naprawdę nie jest takie straszne. Po prostu bądź asertywna.

fitness10

Ej a skąd wiesz że tego nie robie? Nie znasz mnie. To, że chodze od czasu do czasu na dyskoteki potańczyć i to że mam koleżanki dziwki które kochają ćpać, pić, palić pety i uprawiać sex to nie zmienia faktu że może oprócz tego mam jeszcze swoje własne życie. I to co w nim robie to moja sprawa.


Wiesz próbujesz mi wmówić swoje poglady zapominając że ja też mam swój rozum. I tak jak ty mam swoje wartości, plany, marzenia, cele, przyzwyczajenia itd. A ja nie robię nic złego... nie palę, nie kocham się z obcymi kolesiami po kątach i nie ćpam. Lubie tańczyć i robie coś żeby nie siedzieć w domu i tylko sobie wyobrażać jak to by było super sobie pójść pobalować.


Ale z jednym się zgadzam... żyje szybko. Bo CHCĘ! Nie chce zmarnować ani jednej chwili swojego życia-i nie mów mi teraz że je marnuje bo tak nie jest. Wiesz tylko tyle o mnie co NIC i tyle. Nie oceniaj mnie to ja ciebie też nie będę...

Marga_ret

Ja tylko napisałam co sądzę o takich wypadach jak twoje. Przecież Cię nie oceniam nie napisałam, że jesteś dziwką. Tyle, że wg mnie masz złe towarzystwo i to kiedyś sprawi, że będziesz taka jak twoje koleżanki. A z tym szybkim życiem to na siłę chcesz się stać dorosła ale masz jeszcze na to czas :) Teraz twoim zajęciem powinny być np: zakupy czy wygłupianie się z kumpelami. :)

użytkownik usunięty
fitness10

Że się tak zapytam... jasnowidz czy ki diabeł? Sens Twojej wypowiedzi popieram, niemniej jednak uśmiałam się podczas czytania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones