PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103959}

Trzynastka

Thirteen
6,7 36 501
ocen
6,7 10 1 36501
5,9 7
ocen krytyków
Trzynastka
powrót do forum filmu Trzynastka

"Trzynastka" debiut Catherine Hardwicke, to film o dorastaniu (które jest naprawdę trudne), o chęci bycia lubianym i popularnym oraz o potrzebie akceptacji. To także opowieść o przyjaźni, zdradzie i miłości - jakże różnych jej obliczach. "Trzynastka" to film poruszający trudną problematykę w bardzo przystępny sposób, bez zbędnych ideologii, ale także nie tak powierzchownie, jak to się ostatnio zdarza - dokładnie w sam raz. Film mnie poruszył, może nie do głębi, jak choćby ostatnio obrazy Larsa von Triera, ale nie będzie to seans, o którym już za godzinę zapomnę..

Ciekawą krecję stworzyła Holly Hunter w roli matki i oczywiście ładniutka Evan Rachel Wood, jako Tracy - tytułowa 13nastka. Nie wiem tylko, czy ta liczba tyczy sie jedynie wieku, czy również pewnej symboliki - przynosi w końcu pecha...

Cieszę się, że "Trzynastka", choć filmem była poruszającym, to nie była pesymistyczna (jak ja ostatnio nie znosze pesymizmu w filmie - to sie robi nudne - ludzie, pokażcie życie radosne, a nie tylko w kółko cierpienie, porażki, smierć!). Biło od niej energią i życiem. A zakończenie? Zakończenie daje nadzieję...

Ponk

super
Fajny film super musicie go zobaczyć polecam

ocenił(a) film na 10
Perla12

Zachęcam...
Do nieco dłuższych wypowiedzi. Poza tym podklejenie tego posta do mojego nie miało sensu... przecież nie jest to zadnego rodzaju odpowiedź na moje wypociny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones