PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787437}

Zwodniczy urok

Allure
4,8 564
oceny
4,8 10 1 564
5,0 4
oceny krytyków
Zwodniczy urok
powrót do forum filmu Zwodniczy urok
ocenił(a) film na 6
xnewdayx

Wydaje mi się, z film pokazuje osobisty dramat kobiety, którą zmolestowal tato dawno temu, stąd te toksyczne związki i nieumiejętność budowania zdrowych relacji z partnerami lub niedojrzałość emocjomalna...
Ja mam inny dylemat, nie zrozumiałem zakończenia filmu

ocenił(a) film na 8
xnewdayx

Przedstawia historię, która może przydarzyć się każdemu. Toksyczny związek, w którym oprawca znęca się psychicznie i fizycznie nad ofiarą a potem zaszczepia w niej poczucie winy i litość, które prowadzą do wybaczenia (pan bije panią a potem kupuje jej kwiaty i płacze, każdy zna ten schemat). Ludzie latami tkwią w takich związkach rujnując sobie życie. W tym filmie na szczęście Eva postanawia odejść od Laury. Zakończenie filmu jest dla mnie miłym zaskoczeniem, ponieważ byłam przekonana, że finał będzie raczej tragiczny. Jeśli xnewdayx nie wiesz o co chodzi w tym filmie to Ci zazdroszczę, potraktuj go może jako przestrogę :)

viki_cool

Dla mnie zakończenie takie, jak i cały film; niestety smutne i poruszające. Mogło być oczywiście gorsze, ale wiele by to nie zmieniło.
Evan zagrała rewelacyjnie i również z uwagi na nią ze skutkiem i przejęciem oglądałem ją w tej roli, wiedząc czego doświadczyła w życiu i przez co przeszła.

ocenił(a) film na 3
yuflov

No super i co to uprawnilo ja do wykorzystania w podobny sposob 16 latki. Mamy wspolczuc bohaterce? No nie udalo sie. Przeszlam to co ona, a nawet gorzej i byc moze moj zwiazek bylby chory, gdyby byl, ale nigdy nie wzielabym sie za lokowanie tych uczuc w dziecku i niszczenie jej zycia. Ktos w tym filmie w ogole pomyslal o tej dziewczynie? Trauma gorsza niz spod reki matki. Zamysl filmu ogolnie dobry, dla tej nastolatki tak spod deszczu pod rynne, ale przykryte to wszystko straszna wulgarnoscia i zbyt dosadnymi scenami seksu.

Karolina_Restricted

Tak odpisuję tylko dlatego, żeby dać Ci znać, że przeczytałem Twój komentarz. Bo jak chodzi o film, to już po prostu nie pamiętam go :)
Ech, tak swoją drogą to uroki tego forum

ocenił(a) film na 3
yuflov

Spoko. W skrocie kobieta z trauma po molestowaniu przez ojca uwodzi 16 letnia, dziewczynę w ktorej domu sprzata, a co do ktorej matka ma wygorowane ambicje i trzyma pod pregiezem. Niby ratujac ja przed tym i namawiajac do ucieczki z domu, a chwilami nawet ja wiezac wciaga ja w toksyczny, przemocowy zwiazek.

Karolina_Restricted

Ten film może być w szerokim tego słowa znaczeniu "niełatwy" w odbiorze dla kogoś o podobnych przejściach i przez to wywoływać jeszcze większe emocje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones