PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608319}

Simon zabójca

Simon Killer
5,2 624
oceny
5,2 10 1 624
5,0 3
oceny krytyków
Simon zabójca
powrót do forum filmu Simon zabójca

Najlepsza piosenka

ocenił(a) film na 6

Film sam w sobie dość średni. Mało się dzieje (co nie zawsze jest minusem - tu jest) i wszystko
takie aż za bardzo niedopowiedziane. Bardzo dobra praca kamery i przede wszystkim rewelacyjny
soundtrack. Najlepsza piosenka to Austra - Beat and the Pulse.

http://www.youtube.com/watch?v=emHAfLWqbnA

wayzee

A mnie bardzo się spodobał i nie uważam by było w nim za dużo niedopowiedzeń...Pozwól, że skopiuję swoją wypowiedź z innego wątku : Ten film przedstawia jeden z najbardziej trafnych portretów socjopatii jaki widziałam w kinie.Pięknie pokazano wszystkie cechy takiej osobowości : powierzchowny urok, branie "na ofiarę", brak empatii, wyższych wartości/ celu w życiu/ planów na przyszłość, przygodny seks, szukanie wrażeń (włóczenie się nocami po ulicach, wdawanie w bójki), nałogowe kłamstwa, manipulacja ludźmi, wykorzystywanie innych (finansowo, seksualnie) , instrumentalne traktowanie ludzi, dziwne relacje z matką, skłonność do popełniania przestępstw (szantaże, stalking), chroniczna nuda i pustka w życiu (przeplatana z okresami aktywności i w miarę dobrego funkcjonowania w społeczeństwie). Podsumowując - baardzo by mi brakowało takiego filmu . : )

Ja nie nastawiałam się na taki portret psychologiczny, a jednak po kilkunastu minutach seansu, było dla mnie jasne kim jest główny bohater. Fakt, że niewiele takich przystających do rzeczywistości przedstawień - zwykle socjopatów kojarzy się z seryjnymi mordercami, Hannibalem Lecterem itd Chwała reżyserowi, że odczarował ten wizerunek.

ps. co do pracy kamery się zgadzam. Na soundtrack niestety jakoś nie zwróciłam uwagi.

ocenił(a) film na 6
KotArystokrata

To, że był on socjopatą (w sumie raczej psychopatą), to też wiedziałem. Po prostu za wolno wszystko się działo. Może mam jakieś ADHD filmowe :) Fakt jest jednak taki, że postać głównego bohatera jest niesamowita i zasługuje na rozwinięcie w postaci lepszego filmu.

wayzee

No cóż, to pewnie kwestia gustu...Ja zwykle nie lubię powolnej narracji, ale tutaj mi jakoś nie przeszkadzała - potęgowała jedynie wrażenie pustki wewnętrznej bohatera, nudy i jałowości jego życia, którą sporadycznie zagłuszał swoimi "wyskokami".
ps. Ja już słyszałam tyle wersji jesli chodzi o prawidłowe stosowanie tych terminów, że postanowiłam używać ich zamiennie (to chyba również jest dosyć częste) - w końcu społeczne efekty działania socjopaty lub psychopaty są bardzo podobne. : )

ocenił(a) film na 6
KotArystokrata

Z tego co czytałem, socjopata jest uwarunkowany społecznie, a psychopata genetycznie, ale wynik działania jest ten sam.

wayzee

dokładnie, ale ja np. słyszałam jeszcze wersję, że nawet przy odpowiednim podłożu genetycznym/ zmianach w mózgu, ale braku negatywnych czynników środowiskowych psychopatia nie musi iść w parze z zachowaniami przestępczymi/ antyspołecznymi - jest np. taki neurobiolog James Fallon, który deklaruje, że badania wykazały, że ma strukturę mózgu seryjnego mordercy, a jest odnoszącym sukcesy naukowcem. (jest sporo jego filmów na youtube) : )
Z drugiej strony są ludzie stosujący te terminy zamiennie, albo tacy którzy uważają, że "psychopata" to nie diagnoza kliniczna natomiast juz socjopatia to antyspołeczne zaburzenie osobowości. Spotkałam się również z klasyfikowaniem złosliwego/ patologicznego narcyzmu jako "psychopatii"
Generalnie jest przy tym sporo zamieszania :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones